اسبدوانیمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در نشست هماهنگی برگزاری مسابقات کورس سوارکاری در استان گلستان که با حضور مالکان و مربیان اسب و چابکسواران و فرماندار آق قلا در گنبدکاووس با بیان سابقه طولانی ورزش سوارکاری در استان گلستان و تعلق خاطر داشتن مردم این استان به اسب و اسبدوانی گفت: انتقال مدیریت برگزاری مسابقات اسبدوانی به استان و شهرستان هایی که این مسابقات در آنها برگزار می شود، در سایه پیگیری های مجدانه همه مسئولان استان محقق شده و با این تحول، مسابقات اسبدوانی با اقتدار کامل و بسیار بهتر از گذشته برگزار خواهد شد. 

مهندس عبدالقدیر کریمی با اشاره به ضرورت تشکیل هیات امنایی در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندر ترکمن برای کمک به هیات سوارکاری و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها برای برگزاری مطلوب مسابقات اسبدوانی، گفت: تشکیل این هیات امنا در گنبدکاووس تقریبا نهایی شده است.
وی با بیان اینکه برای واگذاری کامل مجموعه های سوارکاری به استان و برگزاری مسابقات اسبدوانی با مدیریت استان، فاصله زیادی باقی نمانده است، از دست اندرکاران ورزش سوارکاری خواست با همدلی و صبوری،یاریگر مسئولان امر برای تداوم روند خوب آغاز شده باشند و اطمینان داد که اولین مسابقات اسبدوانی استان با قدرت، اقتدار و زیبایی هرچه تمامتر برگزار خواهد شد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با تشریح کاستی های مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس و ضرورت بهسازی و ساماندهی این مجموعه، گفت: تشکیل یک گروه کاری برای عمران و آبادانی این مجموعه و نیز رسیدگی به مسائل شخصی مربیان و چابکسواران از جمله بیمه آنها از جمله مسائلی است که باید انجام شود.
بهمن طیبی نیز دراین نشست افزود: حدود 17 سال است که مجموعه های سوارکاری استان و برگزاری مسابقات اسبدوانی از دور مدیریت می شود و مالکان و مربیان اسب و چابکسواران هیچ نقشی در اداره امور ندارند.

وی با تشریح پیگیری های فراوان انجام شده در این خصوص که در راستای مطالبات مالکان و مربیان اسب ها و چابکسواران از مسئولان استانی بود، گفت: مجموعه مسئولان استان اعم از استاندار، نماینده ولی فقیه در استان،نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندر ترکمن که مساببقات کورس در آنها برگزار می شود، با وحدت و همدلی این موضوع را پیش برده و هم اینک موافقت با برگزاری مسابقات اسبدوانی با مدیریت استانی و شهرستان های دخیل در آن اخذ شده است. 

وی خاطرنشان کرد: برای نهایی شدن این اقدام، مجموعه های سوارکاری موجود در استان باید از سوی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به استان تحویل داده شود و در آینده نزدیک با حضور نمایندگان این شرکت در استان، این اقدام انجام خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان خطاب به دست اندرکاران ورزش سوارکاری استان گفت: اگر خواست و مطالبه شما نبود، این اتفاق نمی افتاد و پیگیری های انجام شده در راستای تحقق خواسته جامعه سوارکاری استان انجام شده و به محض انجام نقل و انتقال مجموعه های سوارکاری، مسابقات کورس برگزار خواهد شد.

در این نشست فرماندار شهرستان آق قلا به ضرورت تغییر نگاه به اسب و اسبداری در منطقه از سنتی به صنعتی اشاره کرد و گفت: باید به اسب و اسبداری در منطقه به عنوان یک صنعت نگریسته شود و با نگاه علمی به مسئله، زمینه رشد و ارتقای آن را فراهم بکنیم.

الیاس هیوه چی نیز خطاب به دست اندرکاران اسب و اسبداری استان گفت: مسئولان استان و شهرستان های گنبد، آق قلا و بندرترکمن یکدل و یکصدا، برای تحقق مطالبات شما تلاش کردند و مسیری که طی شده برای تحقق این مطالبات بوده است که در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در سایه این همدلی و وحدت، مدیریت استانی برگزاری مسابقات اسبدوانی محقق شده است، ابراز امیدواری کرد که با تداوم پشتیبانی از این ورزش، مالکان و مربیان اسب ها و چابکسواران به عنوان صاحبان اصلی این ورزش به خواسته های خود برسند.
در این دیدار برخی فعالان حوزه سوارکاری گنبدکاووس بابیان مطالبات خود، برلزوم توجه جدی و عمل مسئولان به تحقق مطالبات که مهمترین آن واگذاری امور برگزاری مسابقات کورس به هیات سوارکاری این شهرستان است، تاکید کردند.

 

منبع: وب سایت فرمانداری ویژه گنبدکاووس

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

بالا